WYCENA PROJEKTU

Druk 3D charakteryzuje się tym, że nie jesteśmy w stanie wykonać wyceny na podstawie „słowa”. Koszt możemy jedynie oszacować na podstawie zdobytego doświadczenia w prowadzeniu drukarni 3D. Przy wycenie wydruków 3D uwzględniamy czas pracy maszyny, mając gotowy model 3D, a także bierzemy pod uwagę ilość wykorzystanego materiału. Przy określaniu kosztów staramy się wspomagać innymi technologiami, jeśli mogą mieć pozytywny wpływ na efekt finalny wydruku 3D. W dużej mierze korzystamy z pomocy naszych techników 3D, dzięki którym każdy model 3D otrzymacie Państwo wyczyszczony z podpór i jeśli trzeba, gładki.

Gotowy plik w formacie przeznaczonym do druku 3D (.stl, .obj) – dzięki niemu pliki zostaną przeanalizowane i będzie możliwa dokładna wycena. Po akceptacji ceny bardzo często jesteśmy w stanie już w 24h dostarczyć gotowy model do Klienta. Warunkiem jest jedynie czas wydruku – jeśli jest dłuższy niż doba, musimy wydłużyć
termin realizacji.

Rozpoczynamy od koncepcji, którą przedstawia nam Klient. Może być to rysunek techniczny, szkic, a także opis (najlepiej w e-mailu). Na jego podstawie nasi graficy projektują dany produkt. Na podstawie modelu wyceniamy wydruk. Tak jak w pierwszym przypadku, jest to również rzetelna wycena – projekt w zależności od skomplikowania często wliczamy w cenę całej naszej usługi, podobnie konsultacje z naszymi specjalistami w danych działach.